در گزارش كنكور هنر مطرح شد؛

معاونت برون مرزی فعلا شبکه جدید تاسیس نمی کند

معاونت برون مرزی فعلا شبکه جدید تاسیس نمی کند به گزارش کنکور هنر معاون برون مرزی صداوسیما ضمن اشاره به اقدامات این معاونت بیان کرد که تا اطلاع ثانوی بنایی جهت راه اندازی و تاسیس شبکه یا کانال جدید ندارند.احمد نوروزی معاون برون مرزی صداوسیما در گفتگو با خبرنگار مهر درباره شبکه های جدیدی که مقرر است راه اندازی شود توضیح داد: فعلا برنامه توسعه ای برای ایجاد شبکه یا کانال مد نظر نیست و عمده توجه ما به ارتقای کیفی و گسترش و عمق بخشی حوزه مخاطبین رسانه های موجود است.
وی درباره مشکلات بودجه ای معاونت برون مرزی و بدهی ها که در زمان حضور پیمان جبلی انباشته شده بود و این که چقدر حالا از سوی وی برای پرداخت این بدهی ها کمک می شود؟ اظهار داشت: حقیقتاً در این چند ماهی که ایشان بر کرسی ریاست سازمان صداوسیما بود من شاهد بودم که تخصیص منابع و درخواست هایی که معاونت برون مرزی به حق در خلال این سال ها داشت رو به تسهیل رفت. این معاونت سال ها با یک بدهی انباشته روبرو شده بود. بدهی بوجود آمده به علت مشکلات کشور بود و بخشی از این بدهی ارزی با کمک های ایشان تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کرد. در سال جدید هم امید داریم که این کمک ها ادامه پیدا کند.
نوروزی درباره نگاههای پیش رو هم اظهار داشت: معاونت برون مرزی در این سال ها مجبور شد صرفه جویی های زیادی را انجام دهد. صرفه جویی هایی که در جاهایی به کیفیت کار صدمه وارد کرد. ما ناگزیر هستیم که بتوانیم در مناطق هدف فعالانه عمل نماییم و این امید را داریم که از سال جاری حرکت رو به جلو توسعه ای برون مرزی اتفاق بیفتد. بسیار مهم می باشد نسبت به ارتقای کیفیت محتوا و اطمینان از مصرف محتوایی که درحال تولیدش هستیم و تابحال بوجود آمده است در جامعه هدف اقدام نماییم.
وی افزود: ازاین رو برنامه توسعه ای از لحاظ افزایش شبکه و کانال نداریم و کیفی سازی در حوزه های مختلفی خواهد بود. در قسمت برنامه سازی در تلویزیون های خبری اهتمام ویژه ای خواهد شد که برنامه هایی که تولید می شوند برنامه های شاخصی باشند.
معاون برون مرزی صداوسیما درباره حضور چهره ها و سلبریتی ها اظهار داشت: ما نگاهی را دنبال کرده ایم که یکی پرورش استعدادها بوده است و در همین یک سال گذشته بعضی از استعدادها پس از اینکه به مجموعه برون مرزی اضافه شده و شناخته شده اند هم اکنون سرشان دعواست و مجموعه های رسانه ای دیگر یعنی تلویزیون های خارجی به دنبال آنها هستند. دنبال این هم هستیم که بعضی از چهره های شاخص که با طراحی هایی که در ذهن خودمان سازگار است و البته با مقدورات مالی که داریم به کار بگیریم. برنامه ویژه ما این است که بتوانیم چنین افرادی را هم به مجموعه برون مرزی صداوسیما اضافه نماییم. این مسیر تاحدودی شروع شده است و بزودی ان شالله اتفاقات جدیدی رخ خواهد داد.
وی درباره حوزه نمایش و ادامه تولید سریال در آی فیلم هم خاطرنشان کرد: امید داریم در دوره جدید خیز قابل توجهی در قسمت تولیدات نمایشی برون مرزی هم داشته باشیم.


منبع:

1401/02/26
10:01:11
5.0 / 5
222
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر