رئیس سازمان تعلیم و تربیت كودك وزارت آموزش و پرورش اعلام كرد:

9 میلیون از جمعیت کشور کودک هستند

9 میلیون از جمعیت کشور کودک هستند به گزارش کنکور هنر خراسان رضوی رییس سازمان تعلیم و تربیت کودک وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: حالا 9 میلیون نفر از جمعیت کشور را کودکان تشکیل می دهد.مجتبی همتی فر در حاشیه سفر به کاشمر در گفت و گو با ایسنا یکی از عناصر اصلی در پروسه تربیتی را معلم یا مربی دانست و اضافه کرد: چون کودکان سنین زیر هفت سال خواندن و نوشتن نمی دانند و چیزی بعنوان کتاب درسی ندارند و با کارهایی که دارند رشد می کنند بنا بر این در این مرحله کار مربی بسیار حائز اهمیت و دشوار است.

وی با تاکید بر این که مربی باید نحوه کار با کودک را بصورت تخصصی بداند و موقعیت های تربیتی را فراهم آورد، اظهار نمود: در این خصوص رشته های مختلفی داریم که مربیان نه فقط خود فرا می گیرند بلکه به خانواده برای مهارت کار با کودک در خانه یاد می دهند.

رئیس سازمان تعلیم و تربیت کودک وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: جایگاه رابطه بین مربی و کودک بسیار حائز اهمیت، باتوجه به اثرپذیری که کودک از مربی دارد باید نیروهایی با خاصیت های خاص تری را آموزش داده و سپس گزینش نماییم.

وی در ادامه به مهم ترین لطمه هایی که کودکان را تهدید می کند اشاره نمود و اظهار داشت: فضای مجازی در دوران کرونا به یک لطمه جدی برای کودکان تبدیل گشته است.

همتی فر همین طور تک فرزندی را از دیگر تهدیدها دانست و اضافه کرد: هر چند در گذشته فرزندان ارتباط را با دیگران بیشتر تجربه می کردند اما حالا در خانواده های تک فرزندی باعث شده تا محیط ارتباطی کمتر شکل بگیرد.

وی اشاره کرد: چون کودکان در دوران کرونا مصرف فرهنگی کنترل نشده ای داشتند و از طرفی فضای مجازی ایمن، سالم و مفید هم نبود بنا بر این فضای مجازی از مهم ترین تهدیدهای عمومی کودک و نوجوان است.

رئیس سازمان تعلیم و تربیت کودک وزارت آموزش و پرورش با اعلان اینکه کودکان زیر ۷ سال و حتی بالاتر تحت تأثیر اثرات منفی فضای مجازی قرار دارند، اظهار داشت: شاید فضای مجازی فرصت باشد اما چون کنترل شده نیست، والدین کنترل ندارند و فضا با سن کودکان متناسب سازی نشده افت های بسیاری را با خود به همراه دارد.

وی با اعلان اینکه این بستر سبب ایجاد لطمه های اجتماعی دیگر هم شده است، اضافه کرد: هرچند سازمان آموزش و پرورش هم در ساماندهی فضای مجازی وظایفی بر عهده دارد اما تمامی ماموریت ها ذیل سند مصوب شورای عالی فضای مجازی بعنوان سند صیانت از کودک و نوجوان در فضای مجازی است.

همتی فر اشاره کرد: بر طبق این سند نه فقط تمامی کودکان و نوجوانان در فضای مجازی ایمن می شوند بلکه معرفی سایت هایی با محتوای مفید و سالم از دیگر اهداف است، این از وظایف وزارت آموزش و پرورش و وزارت فرهنگ و ارشاد بوده که بتواند سایت هایی را شناسایی و معرفی نموده تا برای سنین مختلف بتوانند محتواهای سالم را تولید کنند.

وی بیان کرد: حالا در سطح کشور ۹ میلیون کودک داریم که اگر بنا به سیاست های جمعیتی و تشویق خانواده ها به فرزند آوری باشد جمعیت افزایش خواهد یافت.

رئیس سازمان تعلیم و تربیت کودک وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: سازمان هایی که در فرزند پروری و فرزند آوری مسئولیت دارند باید ضمن این که خانواده ها را آماده نموده و آموزش های لازم را می دهند، خانواده را توانمند کرده و با ایجاد شرایط اجتماعی لازم کاری کنند که خانواده بتواند والدگری را به نحو مطلوب انجام دهد.

منبع:

1401/02/25
10:09:24
5.0 / 5
214
تگهای خبر: آموزش , تخصص , ساز , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر