در نشست سریال مطرح شد؛

انتقاد از شباهت نجلا و زیرخاکی وارد است

انتقاد از شباهت نجلا و زیرخاکی وارد است در نشست سریال نجلا به فضای این اثر دفاع مقدسی و قراردادن گرفتن آن در کنداکتور نوروزی و رمضانی و همینطور تفاوت های آمارهای مختلف از بینندگان آن سخن گفته شد.به گزارش کنکور هنر به نقل از مهر، نشست خبری سریال «نجلا» امروز یکشنبه ۱۸ با حضور مسعود کریمی مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه، خیرالله تقیانی پور کارگردان، حسین امیرجهانی نویسنده و تعدادی از بازیگران این سریال در روابط عمومی صداوسیما برگزار گردید.
تقیانی پور در ابتدا درباره انتخاب این سریال دفاع مقدسی برای پخش در بازه نوروز و رمضان بیان نمود: همیشه در ماه رمضان باید سریال های سفره افطاری داشته باشیم و علاوه بر آن آثار دیگر هم باشند، نباید صرفا یک نوع از آثار نمایشی را داشته باشیم و به خورد مخاطب بدهیم.
آرش ظلی پور از بازیگران این سریال بیان نمود: من سال ها اجرا کردم در تیم «ماه عسل» و برنامه های پربیننده بودم و هم اکنون می بینم که مخاطبان این سریال را دیده اند و بازخورد می دهند و به نظرم اتفاق خوبی بود که این سریال در این بازه زمانی پخش گردید مخاطب باید انتخاب های مختلف داشته باشد.
کریمی در ادامه اظهار داشت: زمانی که برای بازه پخش سریال تصمیم گیری می کردیم به خیلی اتفاقات توجه داشتیم و انتخاب این مجموعه برای نوروز تصمیمی ناگهانی نبود.
حسین امیرجهانی نویسنده سریال هم اظهار نمود: برای خیلی ها این سوال وجود داشت که چرا موقعیت داستانی سریال های «زیرخاکی» و «نجلا» در قسمت های ابتدایی شبیه به هم بود که این نقد وارد است. با این وجود ما سیناپس کامل «نجلا» را زمستان ۹۹ یعنی حتی پیش از این که سریال «زیرخاکی ۲» پخش شود عرضه کرده بودیم.
در بخش دیگر تقیانی در پاسخ به سوالی درباره تغییر آمار سریال های پربیننده در نظرسنجی های مختلف صداوسیما و تلوبیون اظهار داشت: من هم سردرگم شده ام، یک شبه یک سریال ۷۵۰ هزار بازدید می گیرد و برای من هم سوال است که بازدیدهای تلوبیون چگونه است؟ روز گذشته هم درباره آمار صداوسیما پرسیدم و تا این آمار منتشر نشود تلورانس در آمارها دیده می شود. پس باید منتظر ماند تا آمار رسمی منتشر شود.
امیرجهانی درباره پخش سریال در ماه رمضان اظهار داشت: ما تصمیم گیرنده نیستیم و وقتی صحبتی می شود گفته می شود که به این علل سریال باید پخش شود.
وی در بخش دیگر درباره برخی چالش ها اظهار داشت: حدود ۱۰۰ دقیقه از فیلمنامه حذف شد تا به پخش و کنداکتور برسیم اینها به کار ضربه می زند اما ترجیح می دهم درباره خود کار به صورت فنی تر صحبت نماییم.
کریمی در ادامه درباره تعداد کم سریال های مناسبتی اظهار داشت: به لحاظ مالی کمبود در سریال ها وجود دارد و هم اکنون همکاران از پرداخت ها و دریافتی ها گلایه دارند. امیدواریم در همین خردادماه کار نوروز و ماهر مضان سال آینده را جمع نماییم. ما در شبکه ای داشتیم که پروژه ای پس از چند ماه تولید خوابید. در مجموع این رضایت هیچ مدیری در صداوسیما نیست که مخاطب کاهش پیدا کند و ما فکر می نماییم هر آنچه را در بضاعت داشتیم عرضه کردیم. ارزش گذاری شاید در سمت مخاطب به گونه دیگری ارزش گذاری شود. تلاش ما این است که با برنامه ریزی درست به اتفاقات مثبت برسیم. سال ۹۹ هم که گاندو روی آنتن رفت ما چند گزینه داشتیم اما با یک مخاطب زیاد این سریال مواجه بودیم و دلیل انتخابش بود.


منبع:

1401/02/18
15:15:14
5.0 / 5
183
تگهای خبر: اجرا , بازیگر , سریال , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر