نهایی شدن الگوی اجرای سند تحول بنیادین تا آخر سال

نهایی شدن الگوی اجرای سند تحول بنیادین تا آخر سال مشاور وزیر آموزش و پرورش در اجرایی سازی سند تحول بنیادین اظهار داشت: اگر نیروهای جوان به کار گرفته نشوند سند تحول شکست خواهد خورد بنابراین هر استان در انتها دولت سیزدهم، باید حداقل ۵ مدیرکل۴۰ ساله تحویل دولت چهاردهم دهد.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، علی پارسانیا در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، تحول را امری اجتناب ناپذیر، عنوان و اظهارکرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی)، آموزش و پرورش یک نظام وارداتی و کهنه است و هم اکنون پاسخگوی مسائل بومی و به روز ما، نیست.
وی تحول در آموزش و پرورش را یک مطالبه اجتماعی برشمرد و اضافه کرد: شرایط محیطی و تحولات در فضای مجازی بگونه ای است که اگر خودمان تحول را کلید نزنیم فضای غیررسمی، تحولی را که جهت آن مشخص نمی باشد، برما تحمیل خواهند کرد.
پارسانیا افزود: تشکیل قرارگاه اجرایی سازی سند تحول بنیادین، ساماندهی نیروی انسانی، پیگیری طرح رتبه بندی، تشکیل قرارگاه محرومیت زدایی و فضای مجازی، تاکید بر تربیت شش ساحتی، یکپارچه سازی سامانه ها، و... همگی نشان از عزم وزیر آموزش و پرورش برای اجرای سند تحول بنیادین دارد.
مشاور وزیر در اجرایی سازی سند تحول بنیادین، قرارگاه اجرای سند تحول را محلی برای تنظیم گری، راهبری و هماهنگی واحدهای مختلف در اجرای سند تحول دانست و تصریح کرد: الگوی اجرای سند تحول درحال طراحی است و تا آخر سال نهایی می شود در این الگو تلاش می شود مفاد سند تحول، اولویت گذاری و راهکار ها و اقدامات تحول آفرین در اولویت اجرایی قرار گیرند.
وی افزود: ذیل اولویت ها، کلان برنامه هایی هم در حال طراحی است که با مشارکت معاونت ها و ادارات کل، تربیت ۶ ساحتی در مدارس عملا محقق می شود برای این منظور، مناطقی بعنوان مناطق داوطلب تحول، پیشتاز اجرای سند خواهند شد و به تدریج در تمام کشور بسط خواهد یافت.
پارسانیا، گفتمان سازی تحول را از مهم ترین اقدامات برای اجرایی سازی سند تحول دانست و اضافه کرد: به کارگیری ظرفیت رسانه در اجرای سند؛ تجلی یافتن مفاد سند تحول در گفتار و برنامه های مدیران همچون موارد گفتمان سازی در حوزه تحول است. البته باید توجه داشت که آموزش معلمان و مدیران به مفهوم گفتمان سازی تحول نیست.
وی با بیان اینکه اجرای سند تحول در استان ها، اقتضائاتی دارد، افزود: در استان ها باید میدان را برای جوانان تحول خواه باز کرد تا از خلاقیت آنها، بهره مند شویم. اگر این نیروهای جوان به کار گرفته نشوند سند تحول شکست خواهد خورد. هر استان در انتها دولت سیزدهم، باید حداقل ۵ مدیرکل۴۰ ساله تحویل دولت چهاردهم دهد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وزیر در اجرایی سازی سند تحول بنیادین، بر تربیت مدیران جوان، متخصص و خلاق، در استان ها تاکید و اظهار داشت: داشتن برنامه عملیاتی، ضرورتی است که استان ها باید به آن توجه نمایند بنابراین هر استان نیازمند یک سند تحول استانی است که در کوتاه ترین زمان تدوین شود البته سند استانی بایدکوتاه، عملیاتی و ناظر به اولویت های برنامه وزیر باشد.
وی افزود: مشارکت جدی مدیران کل در ترویج مفاهیم کلیدی و برنامه های سند تحول، سومین برنامه در اجرای سند تحول است.
پارسانیا در انتها از مدیران کل آموزش و پرورش استان ها خواست تا یک نفر را بعنوان رابط قرارگاه به حوزه ستادی معرفی کنند تا امور در ارتباط با سند تحول بنیادین به جد پیگیری شود.
منبع:

1400/12/13
16:51:05
5.0 / 5
193
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تخصص , داوطلب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر