موافقت مجلس با كلیات طرح اصلاح قانون تاسیس و اداره مدارس غیر دولتی

موافقت مجلس با كلیات طرح اصلاح قانون تاسیس و اداره مدارس غیر دولتی کنکور هنر: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح اصلاح موادی از قانون تأسیس و اداره مدارس غیر دولتی موافقت کردند.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات درباب طرح اصلاح موادی از قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی را بررسی نموده و در نهایت با کلیات این طرح موافقت کردند.
علیرضا منادی؛ رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در دفاع از کلیات این طرح، بیان کرد: مجلس یازدهم در زمینه آموزش گام های خوبی برداشته است. در باب مدارس غیرانتفاعی در سال ۹۵ قانون داریم اما رهبری پس از تشکیل مجلس یازدهم در دو جا بر اصلاح امور آموزشی تاکید نمودند. متاسفانه تعداد قابل توجهی از معلمان مدارس غیرانتفاعی عملا استثمار می شوند. مدارسی داریم که چک می دهد به معلم و می گوید ۳ میلیون بگیر و ۲ میلیون را به من برگرداند. این قانون در جهت بهبود حقوق معلمان مدارس غیر انتفاعی گام خوبی برداشته است.
ایشان سپس اشاره کرد: در این طرح سامانه ای دیده شده تا مشخص شود مدارس غیر انتفاعی چقدر پول می گیرند و در کجا صرف می شود. نظرات مدارس و کارشناسان را گرفتیم و می خواهیم مسئله مدارس غیر انتفاعی ساماندهی گردد.
رییس مجلس شورای اسلامی بعد از موافقت نمایندگان با کلیات این طرح اشاره کرد: این طرح بصورت دو شوری بررسی خواهد شد و الان برای رفع ایرادات و استفاده از پیشنهادات نمایندگان به کمیسیون آموزش و تحقیقات می رود.
منبع:

1400/04/08
18:16:11
5.0 / 5
284
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر