الهام اخوان مطرح كرد؛

گفتند کاراکترهای دودکش خیالی هستند

گفتند کاراکترهای دودکش خیالی هستند الهام اخوان بازیگر سریال دودکش از نحوه حضور خود در این سریال و بازخوردهای مردم سخن گفت و این که تنها نقدشان این بوده است که کاراکترها خیالی هستند.به گزارش کنکور هنر به نقل از مهر، الهام اخوان بازیگر سریال «دودکش ۲» که میهمان برنامه «سریالیست» با اجرای پدرام کریمی بود، اظهار داشت: در کل زمان پخش سریال تلاش می کردم فیدبک های تماشاگران را بخوانم و بازخوردها را داشته باشم تا بدانم از کدام بخش های کار بیشتر خوششان می آید. بیشترین نقدی که تا آخر سریال می خواندم و از نظرم نقد خیلی جالبی بود این بود که می گفتند مگر دیگر همینطور خانواده ای داریم؟ مگر از جنس این آدم ها روی زمین هنوز وجود دارد؟
وی با اشاره به اینکه این نقد بسیار جذابی روی یک سریال است، اضافه کرد: ما همیشه سریال های آدم فضایی ها و کمپانی هایی را که کارهای تخیلی می سازند می بینیم و باور می نماییم. اما شاید آدم های زمینی را این طور باور نکنیم. مخاطبان می پرسیدند چرا روز آخر به گندم این اجازه را دادند که برود و برگردد و چرا اصلاً به کمک هم آمدند؟ ولی من احساس می کنم هنوز آدم های این چنینی دوروبرمان هستند و شاید ما نمی خواهیم ببینیم.
نقد به سریال این بود که می گفتند شما خیالی هستید
اخوان بیان نمود: کاش کرونا جدا از مشکلاتی که به وجود آورد سبب شود که ما به ذات صاف و پاک خودمان برگردیم. دودکش ۱ را خیلی دوست داشتم و طرفدارش بودم. جنس آدم های دودکش آدم های صاف و ساده بود. این آدم ها اینقدر به بازی دنیا ساده نگاه می کنند که من بارها سرصحنه به علت خوبی و مهربانی شان گریه ام می گرفت. نقد به سریال این بود که می گفتند شما خیالی هستید، جز این هرچه شنیدم خوبی بود.
بازیگر نقش گندم در سریال «دودکش ۲» در ادامه اظهار داشت: اگر بخواهیم با دیدگاه روانشناسانه به سریال نگاه نماییم، کاراکترهای این سریال کاراکترهایی بودند که (جز کودکان) در دودکش یک کاراکترهای تکامل یافته بودند. یعنی سن تکامل را رد کرده بودند و به اوج گیرایی از جهان رسیده بودند. به آدمی به اسم نصرت می رسیم. نصرت همیشه بر لبه تیغ راه می رفته و کاراکتر متزلزلی داشته است. در دودکش ۲ هم باز این طور است. در مورد سریال هایی مثل «پایتخت» و «دودکش» می توانم بگویم این آدم ها را هرجای دنیا بگذاری باز همین هستند. تفاوت کاراکترهای این سریال این طور است که من اگر کاراکتر نقی معمولی را هرجای جهان بگذارم باز همان اشتباه ها را دارد و ذاتش تغییر نمی نماید.
اگر در فصل دیگری پخش می شد بازدید بیشتر بود
اخوان تصریح کرد: شرایط پخش «دودکش» شرایط بسیار سختی بود. تابستان هم میزان بازدید سریال ها مقداری کم می شود. شاید اگر دودکش در فصل دیگری پخش می شد بازدیدش از این هم بیشتر می شد. دودکش در کارهایی که از سیما پخش می شود واقعاً کار باشرفی است.
او همینطور درباره نقش گندم در سریال دودکش ۲ توضیح داد: در وهله اول خوشحالم که به جای بازیگر محبوب سریال، خانم الناز حبیبی آمدم. چون بازیگرها به دنبال چالش هستند. بازیگری برای همه ما چالش است. شروع بازیگری من است و قاعدتاً باید وارد این چالش ها شوم تا ببینم باید بازیگری را ادامه بدهم یا ادامه ندهم و خدا را شاکرم که مردم دوستم داشتند.
وی در ادامه درباره نقش خود افزود: به جای کاراکتر الناز حبیبی نیامدم. آقای نیک نژاد در پیش تولید که با هم صحبت می کردیم گفتند نقش عالیه اگر می خواست هشت سال اینجا بماند باید با بهروز ازدواج می کرد اما دانشگاهش تمام شده است و رفته است.
«سریالیست» به تهیه کنندگی محمد باریکانی و مجتبی فرجی و با اجرای پدرام کریمی کاری است از گروه تاریخ، فرهنگ و هنر شبکه یک که پنجشنبه هر هفته ساعت ۲۳: ۱۵ روی آنتن شبکه یک سیما می رود.


منبع:

1400/06/27
10:54:45
5.0 / 5
232
تگهای خبر: اجرا , بازیگر , دانشگاه , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر